Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2022/2023

Březen – měsíc knihy a čtenářů - Noc s Andersenem

Vloženo 03. 04. 2023, autor Mgr. Lenka Karasová, třídní učitelka 2. B

Březen jako Měsíc knihy se slaví od roku 1955. Je to tedy naše nejstarší a tradiční kampaň k podpoře četby a čtenářství. Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny svádí v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí a dětské čtenářství.

zobrazit celý článek

Masopust

Vloženo 25. 03. 2023, autor Žáci školy

Letošní masopustní rej očima našich žáků.

zobrazit celý článek

Ohlédnutí za programem Všech pět pohromadě

Vloženo 25. 03. 2023, autor Mgr. Pavlína Jandošová

Ohlédnutí za programem Všech pět pohromadě, který jsme ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví pilotovali v minulém školním roce v 6. ročnících. Tentokrát prostřednictvím reportáže v časopisu Reportér (1/2023).

zobrazit celý článek

„Hranice mého jazyka znamenají limity mého světa.“

Vloženo 06. 03. 2023, autor Kateřina Pyšná

Výuka cizího jazyka je pro žáky mnohdy velkou neznámou. Cesta ke správnému uchopení jazyka je běh na dlouhou trať. Nejdůležitější je však nadšení a chuť se v jazyce posouvat dál.

zobrazit celý článek

Třídíme, tedy jsme

Vloženo 06. 03. 2023, autor Vyučující Kateřina Pyšná a Mgr. František Hrubý

Otázka ekologického nakládání s odpadem je sice aktuální, komunálního odpadu však neustále přibývá. Lidé odpad netřídí nebo jej vůbec neukládají do nádob k tomu určených. Bezohledně odhazují odpadky všude, kam se jim zamane. Podpora udržitelnosti životního prostředí je bohužel netrápí. Proto jsme se rozhodli žáky motivovat, aby svou měrou přispěli k úklidu blízkého okolí naší ZŠ.

zobrazit celý článek

Děti z „družky“ vyhlíží jaro

Vloženo 03. 03. 2023, autor Děti ze školní družiny.

I my ve školní družině vyhlížíme netrpělivě jaro! Zimu jsme si tedy také užily, několikrát jsme dokonce stihly i sníh, ale sluníčko je sluníčko…

zobrazit celý článek

Zdravá strava v 1. B

Vloženo 02. 03. 2023, autor Mgr. J. Pouchová

Dnes prvňáčci konzumací vlastnoručně vypěstovaných vitamínů úspěšně završili náš několikaměsíční projekt Zdravá strava.

zobrazit celý článek

První vysvědčení a pasování na čtenáře v 1. B

Vloženo 02. 02. 2023, autor Mgr. J. Pouchová

Poslední lednový den byl pro prvňáčky významný a slavnostní hned dvakrát. Děti dostaly svoje první školní vysvědčení a navíc za nimi dorazila vzácná návštěva. Sama královna Abeceda přišla pasovat děti do Řádu čtenářského.

zobrazit celý článek

Škola hrou ve 2. B

Vloženo 26. 01. 2023, autor Děvčata a kluci ze 2. B, třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová a asistentka pedagoga Dagmar Franková

V naší třídě máme stále veselo. Každý den se těšíme na vyučování a s napětím očekáváme nové činnosti a aktivity. Velkou změnou pro nás všechny byl začátek školního roku a nová třída ve spálenopoříčském zámku.

zobrazit celý článek

Co bych se chtěl/a ve škole (na)učit?

Vloženo 19. 01. 2023, autor Mgr. Pavlína Jandošová

Žáci 7. ročníků naší školy se zapojili do aktivity/projektu Asociace neformálního vzdělávání (ANEV) a MŠMT, který se pomocí participativní a kreativní metody Photovoice (pomocí fotografií a digitálních technologií) snaží upozornit na to, jak současnou situaci ve vzdělávání, konkrétně její obsahovou stránku, vnímají děti školou povinné či mladí lidé z různých koutů naší republiky.

zobrazit celý článek

Stránka:
1 2 (3) 4 5

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

03. 05. 2024
Zápis do MŠ Spálené Poříčí a MŠ Hořehledy

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign