Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Archiv

Exkurze Lidice

Vloženo 18. 06. 2018, autor Mgr. Tereza Doskočilová, Mgr. Ivan Langmajer, Mgr. Jaroslava Strachoňová, Žáci 9. A

Exkurze do Památníku Lidice byla pro nás všechny jistě velmi poučná. Společně s průvodkyní zhlédli jsme krátký film, který nás uvedl do doby před 2. světovou válkou. Poté jsme se odebrali na galerii o masakru, který se stal v Lidicích. Při tomto nelidském činu zemřelo zbytečně mnoho lidí. Vyslechli jsme si výpovědi přeživších lidických žen, přečetli dopisy lidických dětí, které byly nelidsky zavražděny v plynových automobilech po odeslání svých posledních dopisů.

Společně jsme došli k památníku, který vytvořila umělkyně Věra Uchytilová, tam jsme uctili památku zapálením svíček. Navštívili jsme také základy školy a kostela.

Dozvěděli jsme se, že se gestapo opravdu muselo hodně snažit, aby překopali a zničili veškeré možné pozůstatky po Lidicích.

Všichni společně věříme, že se tato situace nebude již nikdy opakovat.

Velmi emotivní zážitek. Je málo věcí, co mě dokáže dohnat k slzám, ale příběhy lidí, kteří přežili, mi vháněly slzy do očí. Velmi silný zážitek. Výlet do Lidic byl velmi zajímavý. Bez slz v očích to nešlo. Do Lidic by se měl jet podívat každý. Je to velmi silné místo, které nutí k zamyšlení. Silné a emotivní místo s temnou historií. Moc zajímavé místo. Výlet do Lidic se nám líbil, prohlídka muzea a venkovního areálu byla velmi silná.

Mgr. Tereza Doskočilová
Mgr. Ivan Langmajer
Mgr. Jaroslava Strachoňová
Žáci 9. A

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign