Významná událost i pro Stonožku „Duchovní služba AČR oslavila dvacáté výročí otevřením výstavy a udělením medailí“.

Vloženo 23. 06. 2018, autor Mgr. Jiří Šeffl

Měli jsme tu čest být s paní Bělou Gran Jensen při významné oslavě v úterý 19. června 2018. Výstava před Generálním štábem AČR, která byla zahájena v odpoledních hodinách, připomíná historii kaplanů od vzniku samostatného Československa. „Je to služba konkrétnímu vojákovi v nelehké vojenské službě,“ vysvětlil hlavní princip novodobé duchovní služby hlavní kaplan AČR plukovník gšt. Jaroslav Knichal.

Ten potom také celebroval ekumenickou bohoslužbu v kostele sv. Jana Nepomuckého. Poslední částí oslav dvacátého výročí vzniku Duchovní služby AČR bylo společenské setkání v Trůnním sále v Arcibiskupském paláci. Zde hlavní kaplan AČR udělil Pamětní medaili se stužkou generála Metoděje Kubáně vojenským kaplanům, kteří se dlouhodobě věnují podpoře duchovní služby, podpoře vojenským kaplanům. Pamětní medaili plukovník gšt. Jaroslav Knichal připnul na uniformu také armádnímu generálovi Josefu Bečvářovi za vnímavý přístup k lidskému rozměru vojenské služby a za příkladnou ochotu k otevřené a smysluplné spolupráci s vojenskými kaplany. Stejné ocenění dostal také Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský, za mimořádnou, dlouhodobou podporu vojenským kaplanům a za významné úsilí o rozvoj Duchovní služby AČR.

Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Armádou ČR a spolupráce s duchovní službou se v mnoha tématech překrývá s posláním hnutí Stonožky.

Mgr. Jiří Šeffl
ZŠ a MŠ Spálené Poříčí

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ