Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Archiv

Výchovný koncert

Vloženo 25. 06. 2018, autor Mgr. Lenka Karasová a Adéla Černá 9.A

Poslední červnové pondělí, poslední pondělí tohoto školního roku, nás všechny děti na 1. stupni čekala návštěva výchovného koncertu. Všichni jsme si říkali, jaký bude program? Při slově „výchovný“ nám všem trošku zatrnulo, ale nakonec se z toho vyklubala prima zábava. Příjemnou hodinkou nás provedli dva výborní zpěváci a muzikanti, kteří nám hravou a veselou formou přiblížili některé pojmy z hudebního názvosloví, jako např. textař, skladatel, rytmus nebo melodie. Společně jsme si zazpívali, zatančili, zodpověděli jsme pár záludných otázek a přiblížil se závěr. Nesmím zapomenout zmínit se o nádherném zpěvu Elišky a Nikolky, které zpívaly písničku v angličtině. Byl to skvělý hudební zážitek. Z koncertu jsme odcházeli všichni s dobrou náladou a úsměvem na rtech.

Mgr. Lenka Karasová

 

Koncert - historie rocku

25. 6. jsme byli v sokolovně na výchovném koncertě. Věnovali jsme se rocku - jeho vzniku, významným rockovým kapelám, typickým nástrojům, ukázkám písní a také jsme se dozvěděli něco o jeho dělení. Koncertem nás prováděli dva páni, oba výborní muzikanti a zpěváci, pro které nebyl problém zahrát a zazpívat rockové hity od známých interpretů. Všichni společně jsme dokonce složili vlastní píseň, kterou pak na jevišti naši tři odvážní spolužáci zazpívali. Pro všechny, kteří se aktivně zúčastnili, byla připravena odměna - hudební časopis a CD, jak jinak než rockové. Koncert byl zajímavý a dost jsme se při něm i nasmáli. Teď jen doufat, že přes prázdniny nezapomeneme, komu se říká otec rocku.

Adéla Černá 9.A

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign