Pomáháme pejskům

Vloženo 31. 10. 2016, autor Adéla Černá a spolužáci 8.A

24. 10. 2016 jsme navštívili psí útulek v Borovně. Přivítal nás hlasitý štěkot pejsků, kteří netrpělivě čekají na své nové majitele, na vyvenčení, či jen na pouhé pohlazení. Usadili jsme se v prostorné hale a čekali na paní Andreu Kolmanovou, která nám vyprávěla o vzniku útulku, o jeho chodu a samozřejmě o pejscích. Některé příběhy byly velmi dojemné. Naplněni spoustou informací jsme se vydali na procházku se dvěma pejsky – Mindou a Rumpoldem. Minda je milé nevyřáděné štěně a Rumpoldík klidný pejsek. Oba procházka s námi bavila, obdivovali jsme Mindu, že má tolik energie, a Rumpolda, jak krásně ťape a drží tempo s živou Mindou. V lese jsme si zahráli hry a vrátili se do útulku, kde právě probíhalo očkování pejsků. Na závěr nám paní Kolmanová přivedla Lorda, neúnavného „nosiče míčků“. Kluci si s ním zahráli i fotbal.

Počasí nám přálo, moc jsme si to užili a snad i trochu pomohli. Přinesli jsme pamlsky a věnovali i příspěvek na chod útulku. Někteří slíbili, že se vrátí a pomohou při venčení pejsků.

Děkujeme paní Kolmanové a všem pracovníkům útulku za to, jací jsou!!!

Adéla Černá a spolužáci 8. A