Návštěva Lorda, léčba psem a mnoho dalších informací

Vloženo 05. 11. 2016, autor Adéla Černá 8.A

Ve středu 2. listopadu nás ve škole navštívil labrador Lord ze psího útulku v Borovně s paní Kolmanovou. Po příchodu do tělocvičny nás upoutal projektor, který na zeď promítal stránky útulku a obrázky. Dozvěděli jsme se, že útulek v Borovně není jen útulek, ale je to víceúčelové zařízení, kde se pořádají i odborné besedy, soutěže a závody. Ale paní Kolmanová zdaleka nemluvila jen o útulku, ale i o kynologii jako celku. Samozřejmě nám nejdříve vysvětlila, co to kynologie vlastně je. Dále nám vyprávěla o canissterapii, tedy o léčbě psem. Se svými speciálně vycvičenými pejsky jezdí po domovech důchodců a také navštěvují dětské pacienty, kterým pomůže trocha té psí lásky, zahřívání tělem pejska, dále pomáhá polohování, které je pro člověka velmi pohodlné. Další důležitou věc, kterou nám paní Kolmanová řekla, bylo jak se máme zachovat, když k nám běží cizí pes. Máme si lehnout na břicho a krýt si hlavu a krk rukama. Tuto bezpečnou polohu nám šla předvést dobrovolnice z naší školy. Moc se mi líbilo, že nás paní Kolmanová zapojovala do vyprávění. Byli jsme potěšeni návštěvou Lordíka, který mezi nás několikrát strčil hlavu. Na konci mohlo několik z nás házet Lordíkovi míčky. Lord si hraní rozhodně zasloužil! Celou dobu byl moc vzorný. S Lordem a jeho lidskou parťačkou jsme se rozloučili velikým potleskem. Přednáška nás bavila a dozvěděli jsme se mnoho důležitých věcí - o útulku, vzteklině, agility, canissterapii, toulavých psech a další věci týkající se pejsků. Potvrdilo se nám, že psi jsou nejlepší přátelé člověka!

Adéla Černá 8.A