Beseda o psech

Vloženo 10. 11. 2016, autor Mgr. Jiří Šeffl

Středa 2. 11. 2016 – práce žáků 5.A

Příspěvek č. 1 - Jakub Kulhavý, žák 5.A:

Ve středu k nám přišla paní z útulku a povídala nám o psech.

Psi mohou pomáhat postiženým a starým lidem nebo jim jen dělat společnost. Existuje například slepecký (asistenční) pes. Pokud se pes ztratí, nebo ho jeho pán vyžene, je z něj pes toulavý. Těmto psům bychom se měli vyhýbat, jelikož mohou být nebezpeční. Když už takového psa potkáme, je dobré se k němu nepřibližovat, nedívat se mu do očí a nedělat žádné zbrklé pohyby.

Akce se mi moc líbila.

Příspěvek č. 2 - Eva Poustková, žákyně 5.A

Ve středu 2. 11. k nám do školy přišla paní z útulku v Borovně. Povídala nám o psech.

Psi jsou užiteční. Třeba protože pomáhají starým a nemocným lidem nebo i dětem. Můžou pomáhat tak, že třeba podají člověku to, co potřebuje. Pes může být asistenční. To znamená, že slepým lidem ukáže cestu, ale může pomoci například jinak.

Pes může být i nebezpečný. Hlavně když ztratil páníčka a je toulavý. Když takového psa potkáme, nesmíme utíkat ani dělat zběsilé pohyby. Neměli bychom se k němu přibližovat a hladit ho, protože může mít vzteklinu. Jak jsme se dozvěděli, měli bychom předstírat, že zvedáme kámen a chceme ho po něm hodit. Pes většinou automaticky uteče. Také můžeme vylézt na nějaké vyvýšené místo, kam pes nemůže.

Já psa nemám. Asi bych ho ani nechtěla, protože doma máme kočky a ty psy rády nemají. Jednou kolem našeho domu šel pes a jeden z našich kocourů vylezl na strom a byl tam asi hodinu, i když pes už byl pryč. Jindy k nám přišel na návštěvu pán se psem. Já jsem u sebe měla kotě a mysleli jsme si, že ještě psa nevidělo a že nic neudělá. Ale ono začalo syčet a psa poškrábalo. Proto asi psa mít nebudu.

Na besedě jsme tolik neslyšeli, protože tam byla půlka školy a naše třída seděla až vzadu. Ale jinak se mi beseda líbila.