Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Archiv

Policie ČR v Základní škole ve Spáleném Poříčí

Vloženo 22. 11. 2016, autor Mgr. Jiří Šeffl

V pátek 18. 11. 2016 jsme přivítali v naší škole nprap. Jaroslava Sklenáře a prap. Jana Vaniše z Policie ČR obv. odd. Blovice. Předvedli dětem ukázky výzbroje a výstroje, vybavení služebního auta a přístroje na zjišťování drog a alkoholu. Ochotně zodpověděli spoustu dotazů a na závěr předvedli zádržení a předvedení pachatele. Úkol zněl jasně: hledá se muž v šedivém triku, jeansách, štíhlé postavy, výšky přibližně 172 cm. Pachatele vypátrali velice rychle, byl to pan Karlík, který ochotně sehrál figuranta. Přestože při zatčení ležel s pouty na rukou na podlaze tělocvičny, byl to asi jediný „pachatel“, který se usmíval. Na závěr jsme odměnili oba pány policisty velkým potleskem.

Jménem dětí, kolegyň a kolegů z pedagogického sboru děkuji za poutavou besedu a ukázky.

Mgr. Jiří Šeffl, ředitel školy

 

18. 11. 2016 jsme ve škole měli OČMU (Ochrana člověka za mimořádných událostí). Od devíti hodin jsme měli besedu s blovickými policisty. První část byla venku a my jsme si mohli vyzkoušet neprůstřelné vesty a helmy. Při druhé části, která byla v tělocvičně, jsme policistům pokládali otázky k jejich zaměstnání. Policisté potom mluvili o drogové závislosti, dali panu řediteli „dýchnout“, zjišťovali, jestli je paní zástupkyně nějak závislá, a nakonec zatkli pana školníka.

Adam Herout, žák 5.A

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign