Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Archiv

OČMU

Vloženo 27. 06. 2016, autor Mgr. Alena Nosková

V pondělí 20. června se naše škola zúčastnila celodenní akce k ochraně člověka za mimořádných událostí. Na tento den se všichni těšíme, protože je to jen „jako“, a nikomu nehrozí skutečné nebezpečí.

Hned ráno byl vyhlášen požární poplach. Všechny třídy se brzy a bez problémů přemístily na určené místo. Ve třídách pak žáci pracovali podle výukových programů zaměřených na pomoc při různých druzích ohrožení, zkoušeli rozpoznat hrozící nebezpečí a obvázat zraněného. K dispozici rovněž měli pracovní listy.

Hlavní atrakcí byla bezesporu návštěva hasičů. Jejich nablýskaní svěřenci se znamenitě promyšleným zařízením a doplňky lákali k prohlídce i vyzkoušení. Děti se samozřejmě dozvěděly, jak se co má hasit, avšak cennější byla informace o tom, jak vzniku požáru zamezit. Nyní také vědí, že tzv. kalhotky jsou závěs pro pohyb po laně a jaký je nejlepší způsob zajištění plynulé dodávky vody k požáru. Ti, kdo se ujali legračně vypadající ukázky výbavy hasiče, zjistili, že oblečení je sice neobyčejně slušivé a funkční, ale hlavně pořádně těžké a je v něm horko.

Závěrem nám dovolte, abychom poděkovali místním hasičům za to, že se všem dětem plně věnovali, dokázali vzbudit jejich zájem a poskytli jim i nám mnoho informací, které se mohou vždycky hodit.

Mgr. Alena Nosková

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign