Zachraňování princezny

Vloženo 15. 03. 2012, autor Mgr. Ivana Macháčková

6. března 2012 se ve třídě 1.B konala akce Zachraňujeme princeznu. Na prvňáčky se přišli podívat někteří rodiče, babičky a dědečkové. Děti povzbudil v boji s černokněžníkem i pan ředitel Mgr. Jiří Šeffl.

Od začátku školního roku otvírají děti okénka hradu, ve kterých se objevují právě probraná písmenka. Tím pomáhají princezně, kterou zaklel zlý černokněžník. Princeznu si chtěl vzít za ženu. Ona se však zamilovala do chudého rytíře. Děti zachraňovaly princeznu svými znalostmi a plnily černokněžníkovy úkoly. Zpívaly písně, recitovaly básně, uměly i zatančit. Černokněžníka (Adéla Čadová z 8.A) porazily. Mohly se tak setkat s krásnou princeznou (Anna Kramlová z 8.A) a jejím vysněným princem (Zdeněk Vyleta ze 7.B). Žáci měli z porážky černokněžníka radost. Zatančili si s princeznou a rytířem a připili si na vítězství. Od princezny dostali občerstvení a dárečky.

Mgr. Ivana Macháčková tř. učitelka