Zoologická zahrada

Vloženo 15. 06. 2011, autor Kolektiv žáků 3.A

Zoologická zahrada je moc krásné místo. Ve čtvrtek 9. června 2011 k nám do školy přijel pan Mgr. Martin Vobruba, zaměstnanec plzeňské ZOO.

Besedu měl moc pěkně připravenou. Na interaktivní tabuli nám ukazoval fotografie zvířat žijící v ZOO, např. opičky, želvy, hrochy, nosorožce, žirafy a další. Vyprávěl nám o nich různé zajímavosti, veselé, ale i smutné. Např. jak někteří návštěvníci i přes zákaz krmí zvířata a jedno hříbě ukmili k smrti. Vyprávěl nám také o novinkách v ZOO, jak pokřtili malého velblouda a jak prase bradavičnaté dostalo jméno podle Spáleného Poříčí – Spalda. Seznámil nás s novými přírůstky, pandou a mládětem geparda – Jackem. Během besedy nám dával zajímavé hádanky o zvířatech, názvy zvířat uměl přeložit do několika jazyků. Ochotně nám odpověděl na každou otázku.

Nakonec jsme si mohli všichni pohladit hada, kterého přivezl s sebou. Beseda se nám moc líbila. Rozloučili jsme se velkým potleskem, který si pan Vobruba opravdu zasloužil. Doufáme, že nás navštíví opět brzy. Moc děkujeme!

Kolektiv žáků 3.A