Jarní stonožkový týden na ZŠ a MŠ Spálené Poříčí

Vloženo 24. 04. 2009, autor Mgr. Miloslava Kubátová, Mgr. Miloslava Sýkorová

U příležitosti konání Jarního stonožkového týdne ve dnech 30. 3. – 2. 4. 2009 připravili žáci ZŠ a MŠ Spálené Poříčí výstavu výtvarných prací. V učebně po lavicích rozložili výkresy, jarní a velikonoční přání a skládanky, stonožkové ranečky, zapichovátka žiraf, čmeláků, kytiček i ptáčků. Velký úspěch měly výrobky z keramiky – medvídci, želvy, listy, květiny, ptáčci a hlavně malé a velké stonožky. Na akci se podíleli i studenti CSOŠ, a to výrobky i finančním příspěvkem 2.000,- Kč. Děkujeme všem, kteří nám pomáhali s výrobou a přípravou výstavy. Letos jsme si vyrobili velkou keramickou Stonožku, která nám akci bude připomínat i po skončení výstavy.

Naši snahu podpořil i generálmajor Ing. Josef Prokš, patron naší stonožkové školy. Přijel 1. 4. odpoledne a setkal se s skupinou žáků ze 7. A třídy. Nejprve pana generálmajora přivítali a pak už je napadala jedna všetečná otázka za druhou. S odpověďmi byli spokojeni a už se těší, až přijede generálmajor Prokš do Spáleného Poříčí znovu.

V Jarním stonožkovém týdnu jsme získali částku 12.061,- Kč, kterou jsme odeslali na konto Stonožky.

Mgr. Miloslava Kubátová, Mgr. Miloslava Sýkorová