Křest CD

Vloženo 17. 10. 2008, autor Mgr. Jiří Šeffl

Křest CD "Mně sílu dáš" stonožkového kamaráda Pepy Vágnera

V pondělí 13. 10. 2008 se vybraní žáci naší školy zúčastnili křtu a koncertu CD "Mně sílu dáš", stonožkového kamaráda Pepy Vágnera. Křest proběhl za krásného slunečného počasí v Praze na Ovocném trhu. CD křtila prezidentka hnutí "Na vlastních nohou" paní Běla Gran Jensen a známý herec Miroslav Donutil. Koncertu se zúčastnili žáci naší školy a to nejen jako diváci, ale i jako zpěváci, protože nazpívali sbory k písni Never be alone v nahrávacím studiu Karla Vágnera. A tak byli pozváni na podium a v oranžových tričkách s nápisem Centipede (stonožka) Spálené Poříčí zpívali pod vedením pana sbormistra Mgr. Romana Škaly pro pražské i mimopražské diváky.

Koncert měl veliký úspěch a náhodní turisté z cizích zemí (např. z Japonska), kteří šli kolem, se zastavili, fotografovali a natáčeli a mnozí se pohupovali v rytmu písní. Skvělá atmosféra byla završena vytvořením "rekordní stonožky" (připojili se i dospělí) a zapsána do knihy rekordů ČR. Na závěr samozřejmě proběhla autogramiáda a společné fotografování s naším kamarádem Pepou Vágnerem.

Děkuji všem žákům naší školy, kteří se zúčastnili křtu a koncertu za perfektní atmosféru i chování během celé akce a rovněž děkuji paní kolegyni Jiřině Hokrové a panu kolegovi Romanovi Škalovi, kteří se zúčastnili zájezdu jako pedagogický dozor. Těšíme se na další společné zpívání a to příští bude na začátku prosince při natáčení vánočního koncertu pro Stonožku v Praze v Lucerně.

Žáci 1. stupně ZŠ a MŠ Spálené Poříčí