Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Archiv

Projekty - Vyhlášení památných stromů Spálenopoříčska

Vloženo 26. 02. 2009, autor Mgr. J. Šeffl, Mgr. J. Houšková, žáci 8.A

V pátek 6. února 2009 žáci 8. třídy předali starostovi Spáleného Poříčí panu P. Čížkovi podněty k vyhlášení památných stromů na Spálenopoříčsku. Jejich projekty jsou výsledkem dvouměsíční práce při hodinách zeměpisu i ve volném čase. Slavnostní akce se zúčastnili i zástupci Krajského úřadu v Plzni z odboru Životního prostředí paní L. Janoušková a M. Kašparová.

Po úvodních slovech ředitele naší základní školy a přivítání vzácných hostů převzaly režii do svých rukou děti. Zahájily písničkou "Na krásné zemi co my...", pomocí prezentace na interaktivní tabuli seznámily přítomné jak postupně na projektu pracovaly: zkoumaly, fotily, popisovaly, zakreslovaly do map, zdůvodňovaly své návrhy, zpracovávaly ve skupinách... Na závěr výsledky své dlouhodobé práce za jednotlivé skupiny předaly do rukou pana starosty. Ten v závěrečné řeči dětem poděkoval, ocenil jejich pěknou smysluplnou práci a slíbil, že se jí bude město zabývat. Doufáme, že alespoň některé námi navržené stromy budou vyhlášeny jako památné. Nesmírně nás potěšila i slova zástupců krajského úřadu, na závěr pěkné akce, které byly velmi překvapeny úrovní a obsahem projektů dětí, což ocenily pěknými slovy i drobnými dárky pro děti i knihami a DVD pro naši školu. Vše samozřejmě s tématikou ochrany životního prostředí.

Mgr. J. Šeffl, Mgr. J. Houšková, žáci 8.A

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign