Projekty - Vyhlášení památných stromů Spálenopoříčska

Vloženo 26. 02. 2009, autor Mgr. J. Šeffl, Mgr. J. Houšková, žáci 8.A

V pátek 6. února 2009 žáci 8. třídy předali starostovi Spáleného Poříčí panu P. Čížkovi podněty k vyhlášení památných stromů na Spálenopoříčsku. Jejich projekty jsou výsledkem dvouměsíční práce při hodinách zeměpisu i ve volném čase. Slavnostní akce se zúčastnili i zástupci Krajského úřadu v Plzni z odboru Životního prostředí paní L. Janoušková a M. Kašparová.

Po úvodních slovech ředitele naší základní školy a přivítání vzácných hostů převzaly režii do svých rukou děti. Zahájily písničkou "Na krásné zemi co my...", pomocí prezentace na interaktivní tabuli seznámily přítomné jak postupně na projektu pracovaly: zkoumaly, fotily, popisovaly, zakreslovaly do map, zdůvodňovaly své návrhy, zpracovávaly ve skupinách... Na závěr výsledky své dlouhodobé práce za jednotlivé skupiny předaly do rukou pana starosty. Ten v závěrečné řeči dětem poděkoval, ocenil jejich pěknou smysluplnou práci a slíbil, že se jí bude město zabývat. Doufáme, že alespoň některé námi navržené stromy budou vyhlášeny jako památné. Nesmírně nás potěšila i slova zástupců krajského úřadu, na závěr pěkné akce, které byly velmi překvapeny úrovní a obsahem projektů dětí, což ocenily pěknými slovy i drobnými dárky pro děti i knihami a DVD pro naši školu. Vše samozřejmě s tématikou ochrany životního prostředí.

Mgr. J. Šeffl, Mgr. J. Houšková, žáci 8.A