Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Archiv

Den Země v Ekocentru

Vloženo 09. 05. 2018, autor Mgr. Miloslava Nováková a žáci 3.A

V pátek 27. 4. navštívila naše třída 3.A Ekocentrum ve Spáleném Poříčí. Vedoucí záchranné stanice pan Petr Jandík si pro nás připravil opravdu pestrý program, ve kterém se střídaly soutěže ve znalostech přírody, projekce fotografií ohrožených zvířat a poutavé vypravování příběhů přímo z terénu.

zobrazit celý článek

Čarodějnický den v 1.B

Vloženo 07. 05. 2018, autor Mgr. Ladislava Blovská a 1.B

30. dubna dopoledne před magickou filipojakubskou nocí jsme v 1. B prožili Čarodějnický den. Kdo měl doma nějaký čarodějnický oděv, přišel v něm do školy. Paní učitelka s paní asistentkou se proměnily v čarodějnice a přiletěly na koštěti. Děti se rázem ocitly v čarodějnické škole. Nejprve jsme si řekli o lidových zvycích a vyučování v duchu kouzlení mohlo začít.

zobrazit celý článek

May Day

Vloženo 07. 05. 2018, autor Adéla Černá, 9.A

1. května pořádala Zoo Plzeň May Day - den, kdy za pomoci škol a dobrovolných organizací z Plzeňského kraje vybírá peníze na předem vybranou kampaň. Letos byla vybrána kampaň Ztichlý les, která pomáhá zpěvným ptákům jihovýchodní Asie. Naše škola měla v zoo (hned u výběhu žirafích kluků) stánek plný krásných výrobků a malou dětskou dílničku, kde si děti mohly namalovat papírovou ptačí budku nebo balonek.

zobrazit celý článek

Velké poděkování panu armádnímu generálovi Josefu Bečvářovi!

Vloženo 03. 05. 2018, autor Mgr. Jiří Šeffl

Dnes ve středu 5. května jsme měli tu čest, že jsme se mohli zúčastnit slavnostního aktu předání funkcí náčelníka Generálního štábu Armády ČR z rukou pana arm. generála Josefa Bečváře do rukou pana generála Aleše Opaty. Poděkovali jsme za hnutí Stonožka jménem všech dětí v republice, během slavnostního aktu zazpívaly děti ze Spáleného Poříčí a Klatov.

zobrazit celý článek

Projektové dny 2. B

Vloženo 02. 05. 2018, autor Mgr. Lenka Karasová a děti z 2. B

V přírodě nastalo tolik očekávané jaro a pod kvetoucími stromy slyšíme známé bzučení. Jsou to pilné včelky, které v tomto ročním období vykonávají velice záslužnou práci. My, děti z 2. B, jsme se rozhodly, že bychom se rády dozvěděly o životě včel mnohem více informací. Společně jsme vymyslely projekt „Život a význam včely“, se kterým jsme pracovaly 10 dní a který vyvrcholil v pátek 27. 4. 2018 při oslavě Dne Země.

zobrazit celý článek

Den Země

Vloženo 02. 05. 2018, autor Adéla Černá, 9. A

I letos jsme slavili v pátek 27. 4. Den Země. Každá třída měla trochu jiný program, ať už venku nebo uvnitř, ale všichni si den určitě užili. Do školy přijela besedovat sympatická paní ze ZOO Plzeň, připravila si prezentaci a povídání na téma Ztichlý les.

zobrazit celý článek

Proběhl zápis budoucích prvňáčků!

Vloženo 10. 04. 2018, autor Mgr. J. Regentová

V pátek 6. dubna jsme ve slavnostně připravených třídách přivítali 33 budoucích prvňáčků. Čekalo je plnění nejrůznějších aktivit, kterými dokazovali svoji připravenost stát se skutečnými školáky. Tradičně je v matematické části, která patří k nejoblíbenějším, čekalo počítání do šesti (kdo zvládl, mohl i více), zjišťování vztahů více x méně, pojmenování geometrických tvarů, pravolevá orientace.

zobrazit celý článek

Gratulujeme vítězům!

Vloženo 03. 04. 2018, autor Mgr. Jiří Šeffl

Na zelený čtvrtek 29. 3. 2018 proběhl již jedenáctý ročník florbalového turnaje pro starší žáky O pohár ředitelky DDM a ZŠ Blovice. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev, vystřídalo se 49 hráčů (z toho 6 dívek) a sešlo se přes 30 diváků a příznivců florbalu.

zobrazit celý článek

Velikonoční koncert skupiny Dragons

Vloženo 29. 03. 2018, autor Karolína Regentová, 9. A

V sobotu 24. března se na Náměstí Svobody konaly tradiční spálenopoříčské Jarní trhy. Na návštěvníky trhů čekal bohatý kulturní program, vystoupily v něm děti ze školky, Domečku, putovní divadlo pana Hrocha a vrcholem bylo vystoupení školní kapely Dragons pod vedením pana učitele Romana Škaly.

zobrazit celý článek

Vítáme jaro se Stonožkou

Vloženo 27. 03. 2018, autor Adéla Černá, 9.A

Od 21. – 23. března se u nás ve škole konal již tradiční Jarní stonožkový týden. Už během středy se prodaly výrobky za více než devět tisíc korun. Ale nutno podotknout, že letos byl výběr opravdu veliký. Pro "Stonožku" vyráběli žáci prvních až devátých tříd například pomlázky, různé velikonoční dekorace a přání, klobouky a mnohé další krásné výrobky, sázeli osení...

zobrazit celý článek

Stránka:
1 2 (3) 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign