Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Archiv

Proběhl zápis budoucích prvňáčků!

Vloženo 10. 04. 2018, autor Mgr. J. Regentová

Nástup do první třídy patří k nejdůležitějším událostem dětského věku.

Již druhým rokem je měsíc duben ve znamení zápisů dětí do prvních tříd. V pátek 6. dubna jsme ve slavnostně připravených třídách přivítali 33 budoucích prvňáčků. Čekalo je plnění nejrůznějších aktivit, kterými dokazovali svoji připravenost stát se skutečnými školáky. Tradičně je v matematické části, která patří k nejoblíbenějším, čekalo počítání do šesti (kdo zvládl, mohl i více), zjišťování vztahů více x méně, pojmenování geometrických tvarů, pravolevá orientace. Čekaly je i hravé úkoly na krátkodobou paměť, sluchovou analýzu a syntézu, vyprávění pohádky podle obrázků a poznávání zejména domácích zvířat. Kdo chtěl, přednesl básničku, nebo zazpíval. Za své snažení si pak děti odnášely upomínkový list a drobné dárky, které pro ně vyrobily nejstarší děti.

Děkujeme všem rodičům, kteří zapsali budoucí prvňáčky do naší školy a zároveň si Vás dovolujeme pozvat na první společnou schůzku, která se uskuteční ve středu 13. 6. 2018 od 16 hodin ve třídě 3. A (přízemí školy).

Mgr. J. Regentová

Děkuji všem kolegyním z I. stupně, které zápis připravily a šestici žákyň z deváté třídy, které se postaraly o příjemnou atmosféru před zápisem. Na naše budoucí „prvňáčky“ se těšíme a věříme, že se jim bude ve škole líbit.

Mgr. Jiří Šeffl

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign