Vloženo 02. 05. 2018, autor Adéla Černá, 9. A

I letos jsme slavili v pátek 27. 4. Den Země. Každá třída měla trochu jiný program, ať už venku nebo uvnitř, ale všichni si den určitě užili. Do školy přijela besedovat sympatická paní ze ZOO Plzeň, připravila si prezentaci a povídání na téma Ztichlý les - aktuální kampaň Evropské asociace zoologických zahrad a akvárii (EAZA), která má za cíl upozornit na současný velký problém, kterým je vymírání ptačích druhů v jihovýchodní Asii. Na závěr si pro nás připravila tvoření ptačí záložky a soutěže jako třeba skládačku nebo přiřazování peří, skořápek, potravy, mapky rozšíření, stopy a jména k fotkám vybraných ptačích druhů.

Naše škola bude v rámci kampaně Ztichlý les pomáhat a to 1. května na akci May Day právě v plzeňské zoologické zahradě, kde bude mít stánek.

Den Země všem opět připomněl, že planetu Zemi máme jen jednu a musíme ji chránit, jak řekl Dalajláma: „Buďte jemní k Zemi.“

Adéla Černá, 9. A