Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Archiv

Projektové dny 2. B

Vloženo 02. 05. 2018, autor Mgr. Lenka Karasová a děti z 2. B

V přírodě nastalo tolik očekávané jaro a pod kvetoucími stromy slyšíme známé bzučení. Jsou to pilné včelky, které v tomto ročním období vykonávají velice záslužnou práci. My, děti z 2. B, jsme se rozhodly, že bychom se rády dozvěděly o životě včel mnohem více informací. Společně jsme vymyslely projekt „Život a význam včely“, se kterým jsme pracovaly 10 dní a který vyvrcholil v pátek 27. 4. 2018 při oslavě Dne Země.

Ale popořádku. Vše začalo knihou Jiřího Kahouna Příhody Včelích medvídků. Včelí tematiku jsme zařadily nejen do čtení, ale i psaní, českého jazyka, prvouky, pracovních činností a výtvarné výchovy. Vyrobily jsme si knížku s pracovními listy a informacemi, které jsme si samy, s pomocí rodičů nebo paní učitelky vyhledaly v encyklopediích nebo na internetu. Moc se nám líbila výtvarná výchova, při které jsme obkreslovaly šablonu a míchaly barvy, až vzniklo krásné dílo – včelí plástev. Při všech činnostech jsme zažily legraci, ale zároveň jsme získaly nové a zajímavé informace.

Oslavu Dne Země jsme spojily s přírodovědnou vycházkou do lesa Obecníku. Zopakovaly jsme si význam lesa a stromů pro včely i pro člověka, zasoutěžily jsme si a s veselou náladou jsme se vracely zpět do školy.

Mgr. Lenka Karasová a děti z 2. B.

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign