Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Archiv

May Day

Vloženo 07. 05. 2018, autor Adéla Černá, 9.A

1. května pořádala Zoo Plzeň May Day - den, kdy za pomoci škol a dobrovolných organizací z Plzeňského kraje vybírá peníze na předem vybranou kampaň. Letos byla vybrána kampaň Ztichlý les, která pomáhá zpěvným ptákům jihovýchodní Asie, kteří jsou ve velkém množství loveni z přírody. Podle tradice má totiž minimálně jednoho zpěvného ptáka vlastnit každý správný muž, také jsou tam velmi populární tzv. pěvecké soutěže, proto jsou ptáci předmětem obchodu a je s nimi zacházeno jako s věcmi.

Naše škola měla v zoo (hned u výběhu žirafích kluků) stánek plný krásných výrobků a malou dětskou dílničku, kde si děti mohly namalovat papírovou ptačí budku nebo balonek. Zakoupit si u nás návštěvníci zoo mohli například náhrdelníky, nahřívací polštářky, antistresové míčky, ptačí krmítko nebo budku, zápichy, berušky a motýlky z papíru. Mezitím, co děti vyráběly, my jsme rodičům říkali něco málo o problematice zpěvných ptáků a bylo moc hezké vidět, kolik lidí se zajímá i o problémy z úplně jiné části planety. A to je moc dobře, protože vše se vším souvisí a v přírodě to platí dvojnásob. Vydělali jsme pěknou částku, která jistě pomůže. Velké poděkování patří p. učitelce Hodkové a p. učitelce Švecové, které s námi na May Day byly.

Adéla Černá, 9. A

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign