Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Archiv

Čarodějnický den v 1.B

Vloženo 07. 05. 2018, autor Mgr. Ladislava Blovská a 1.B

30. dubna dopoledne před magickou filipojakubskou nocí jsme v 1. B prožili Čarodějnický den. Kdo měl doma nějaký čarodějnický oděv, přišel v něm do školy. Paní učitelka s paní asistentkou se proměnily v čarodějnice a přiletěly na koštěti. Děti se rázem ocitly v čarodějnické škole. Nejprve jsme si řekli o lidových zvycích a vyučování v duchu kouzlení mohlo začít.

Při tělocviku si děti zacvičily jako hadi, žáby, kočky, raci, pavouci a plnily čarodějné disciplíny v družstvech: např. slalom s „krkavčím vejcem“ na tácku, přenášení „dračího vejce“ ve dvojici bez použití rukou, co nejvyšší skok přes „oheň“, házení kroužků na tyč, let na koštěti v jednom i ve dvojici.

V hodině českého jazyka jsme četli básničky o čarodějnicích, dopis od čarodějnice, skládali jsme o nich věty. Děti také jmenovaly čarodějnice, které znají z pohádek. Čtení jsme si procvičili na záludných jménech čarodějnic a děti pro ně pak vymýšlely nová jména. Každý dostal úkol na čtení s porozuměním: musel podle zadaných pokynů namalovat čarodějnici a vymyslet pro ni originální jméno. Všem se úkol moc povedl. Dále jsme „vařili“ kouzelný lektvar – každé dítě vymyslelo, co důmyslného by do lektvaru přidalo. Zde se prokázala úžasná dětská fantazie a moc jsme se pobavili.

Při psaní si prvňáčci tahali z kouzelného klobouku zaklínadla, která četli a opisovali do sešitu. Někteří si ani nevšimli, že popsali dvě stránky. Řekli jsme si, jakými kouzelnými předměty se v pohádkách čaruje a vymýšleli jsme, co bychom si nejvíce přáli vykouzlit.

Při matematice nás čekalo vybarvování čarodějnice podle výsledků příkladů do 20, a řešení slovní úlohy o nákupu čarodějnice Žakelíny. Dalším překvapením byla návštěva Martina a Robina, bývalých žáků naší školy, kteří letos začali studovat střední školu. Kluci s námi strávili celou hodinu matematiky, ale rozhodně nezaháleli. Stáli před tabulí a počítali příklady, které jim zadávali naši prvňáčci. Své nečekané role se zhostili na výbornou, a tak si zasloužili odměnu v podobě želatinové myši. Myškou za nadšené plnění všech úkolů byly odměněny všechny děti.

Další návštěva se ohlásila ťukáním koštěte na dveře. Do třídy vlétly naše kuchařky převlečené za čarodějnice s úmyslem nás překvapit. Ale překvapeny byly ony, kolik čarodějnic se v 1. B vyskytuje. Přednesly vtipné čarodějnické básně a pozvaly nás na čarodějný oběd. Po obědě každý dostal jako zákusek žížalu (samozřejmě želatinovou).

Den to byl opravdu kouzelný.

Mgr. Ladislava Blovská a 1. B

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign