Muzeum voskových figurín a Vyšehrad trochu jinak

Vloženo 05. 06. 2017, autor Adéla Černá, 8.A

V úterý 30. 5. jsme byli na školním výletě v Praze. Naším prvním cílem bylo muzeum voskových figurín, které je kousek od Staroměstského náměstí. Cestou tam i zpátky jsme se kochali nádhernými výhledy na Prahu a na pražské mosty. Nezapomněli jsme se zastavit ani v obrovském domě hraček Hamleys. Pak nás autobus převezl na Vyšehrad, kde na nás čekal průvodce se svojí koloběžkou a snažil se vtipně vyprávět o historii Vyšehradu a o pověstech s ním spjatých. My plnili spoustu úkolů a vyzkoušeli jsme si jaké je to být badatelem. Před úmorným horkem jsme se schovali do rozsáhlých kasemat a cestou jsme "bojovali" s husitským, švédským i francouzským vojskem. To ale není ani náhodou vše! Prošli jsme se po hřbitově významných Čechů, použili jsme modul neviditelnosti a svá přání jsme nesdělili nikomu jinému než samotnému králi Vratislavovi.

Poznali jsme i další zajímavou část Prahy, nahlédli do historie a užili si pěkný den.

Adéla Černá, 8.A