Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Ředitelské volno v období 25. 6 až 28. 6. 2024

Podle § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, se souhlasem zřizovatele, vyhlašuji pro základní školu a školní družinu ředitelské volno na úterý 25. 6. až pátek 28. 6. 2024.

K tomuto kroku jsme přistoupili z organizačních důvodů. Vysvědčení bude v tomto školním roce vydáno v pondělí 24. 6. 2024.

Další informace

Mgr. Michala Jandíková
ředitelka ZŠ a MŠ Spálené Poříčí


Pozvánka na výstavu

Pozvánka


Praha historická

Vloženo 31. 05. 2024, autor Mgr. Ivana Horová a Mgr. Valerie Cuplová

Další exkurzi podnikli žáci 4.A a 5.A 9. května do Prahy. Prohlédli si katedrálu sv. Víta, Vladislavský sál s defenestračním oknem i baziliku sv. Jiří. Děti velice zaujala Zlatá ulička a vězení Daliborka. Pokochali jsme se krásným výhledem na Prahu a pak jsme sešli na Malou Stranu a pokračovali až na poslední místo naší výpravy – na Karlův most.

zobrazit celý článek

Plavání přípravné třídy

Vloženo 28. 05. 2024, autor Květa Malá

My, děti z přípravné třídy, jsme vesele prožívaly kurz plavání v základní škole v Blovicích.

zobrazit celý článek

McDonald’s Cup 2024

Vloženo 28. 05. 2024, autor Mgr. Jiří Vaňourek

Jako již tradičně se naše škola zúčastnila okrskového kola fotbalového turnaje žáků 2. - 3. tříd a 4.- 5. tříd v Žinkovech. Díky SRPŠ jsme měli možnost poprvé nastoupit v nových dresech, s jejichž kompletací nám pomohli žáci z vyšších ročníků.

zobrazit celý článek

Výprava do Národního muzea

Vloženo 28. 05. 2024, autor Mgr. František Hrubý a Radmila Davidová

V pondělí 29. dubna se třída 7.B vydala do Prahy na exkurzi do Národního muzea. Ranní cesta vlakem byla trochu zážitkem, z důvodu zpoždění vlaku a následnému protažení žilek na hlavním nádraží v Plzni, kde jsme přestupovali na Pendolino do Prahy.

zobrazit celý článek

Den Země na 2. stupni – Ukliďme svět!

Vloženo 17. 05. 2024, autor Mgr. Michala Jandíková

Na druhém stupni jsme Den Země také zaměřili na odpady. Třídy se rozdělily na dvě skupiny a navštívily sběrný dvůr ve Spáleném Poříčí. Řada dětí zde byla poprvé, což vyučující překvapilo. Pracovníci města - p. Slavík a p. Nentvichová dětem ukázali, co všechno se ve sběrném dvoře třídí, vysvětlili jaké město vybírá poplatky a kolik likvidace odpadu v našem městě stojí.

zobrazit celý článek

Přírodověda v pohybu v 5.B

Vloženo 16. 05. 2024, autor Mgr. Kristýna Svobodová a 5.B

Dne 9. 5., jsme v rámci opakování vybraných tělních soustav prožili dvě krásné hodiny Přírodovědy v pohybu. Paní učitelka nám připravila pracovní listy a otázky, které byly ukryty na různých místech v tělocvičně.

zobrazit celý článek

Den Země na 1. stupni

Vloženo 13. 05. 2024, autor Mgr. Gabriela Honsová

Program Dne Země na prvním stupni popsala paní učitelka Mgr. Honsová z 1.B třídy. Podobný průběh měl den i v ostatních třídách prvního stupně. 24. dubna proběhl na naší škole Den Země. Letošním tématem byly Odpady a každý učitel si mohl vybrat z řady možností. Úkoly byly připraveny dle obtížnosti pro každý ročník. Pestrý program probíhal v přírodě i v budově školy.

zobrazit celý článek

Okresní kolo biologické olympiády

Vloženo 13. 05. 2024, autor Mgr. František Hrubý, Mgr. Michala Jandíková, Mgr. Petra Vágnerová

Žákyně naší školy se 19. března (kategorie C – 8. a 9. ročník ZŠ) a 22. dubna (kategorie D – 6. a 7. ročník ZŠ) zúčastnily okresního kola biologické olympiády, které proběhlo na gymnáziu v Blovicích. Letošním tématem pro obě jmenované kategorie byly „Lužní lesy“. Děvčata se probojovala do okresního kola přes školní kolo, které proběhlo 9. ledna.

zobrazit celý článek

Očima termokamery

Vloženo 13. 05. 2024, autor Mgr. František Hrubý

Žáci 7.B v rámci hodin fyziky měli jedinečnou možnost vyzkoušet si práci s termokamerou díky projektu „Termovize do škol“ zapůjčením výukové sady s termokamerou LabIR Edukit. Kameru měla třída zapůjčenou na přibližně 14 dní a hned první den žáci zkoumali, co vše termokamera umí, co se dá měřit a jakou teplotu mají předměty v jejich okolí včetně spolužáků.

zobrazit celý článek

Plavba po online moři ve 4.A a 4.B

Vloženo 29. 04. 2024, autor Mgr. Pavlína Jandošová

Plavba po online moři může být vzrušujícím dobrodružstvím plným objevů a nových přátelství, ale stejně jako každý šikovný kapitán musí znát nebezpečí, která na něj čekají ve vodách, musí i mladí námořníci na internetu rozpoznat mořské příšery a piráty, kterým se vyhnout.

zobrazit celý článek

Stránka:
(1) 2 3 4 5 6

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign