Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2019/2020

Vystoupení kapely Dragons na tradiční městské slavnosti

Vloženo 30. 09. 2019, autor Mgr. Roman Škala, zhlédnuto 621x

V neděli 15. září se ve Spáleném Poříčí konala tradiční celodenní městská slavnost. Hlavní koordinátorkou této slavnosti byla paní Ivana Paseková, která se již několik let stará o kulturní akce v obci.

Stalo se již tradicí, že na této slavnosti s kapelou pravidelně vystupujeme. V posledních letech je to kapela Dragons. Je to již pátá kapela, kterou jsem za svého 18 letého působení na spálenopoříčské základní škole vychoval. Vystoupení na začátku září je pro nás vždy velkou výzvou, neboť po dvouměsíčním prázdninovém nezkoušení kapely to není jednoduché, a tak trochu riskantní. Ale adrenalin k muzice patří a hraní na podiu poříčského špejcharu je pro mladé muzikanty vždy příjemné, tak jsme i letos pozvání rádi přijali.

Před nedělním vystoupením jsme se s kapelou několikrát sešli a nazkoušeli 14 písní, které pak děti od 13 hodin přestavily početnému publiku. Kapela několikrát v průběhu koncertu sklidila bouřlivý potlesk, který byl pro nás pro všechny odměnou za náročnou přípravu na koncert.

Zářijové vystoupení úspěšně odstartovalo novou sezónu. V letošním školním roce 2019/20 připravuji na přání dětí reprízu mého muzikálu Čertovská pohádka. Věřím, že nás letos opět čeká spousta pěkných vystoupení, stejně jako to bylo v předchozích letech. V loňském školním roce měl pěvecký sbor společně s kapelou 17 vystoupení.

Závěrem chci také poděkovat rodičům, kteří mně pomohli s dopravou a instalací aparatury. Myslím si, že jsme dobrý team :)

Mgr. Roman Škala

« zpět na seznam článků

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign