Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Den Země

Vloženo 27. 04. 2023, autor Mgr. Gabriela Honsová , zhlédnuto 452x

21. dubna se v naší škole konal Den Země. Akce byla určena pro menší děti. Letošní téma pro plnění úkolů bylo Ochrana vody. Každý učitel si mohl vybrat z řady možností. Úkoly byly připraveny dle obtížnosti pro každý ročník. Pestrý program probíhal v přírodě i v budově školy.

Se svou třídou 4.B jsem zhlédla video o mokřadech a vydali jsme se k tůňkám pozorovat vývojová stadia žab. Viděli jsme vajíčka i malé pulce. Na zpáteční cestě jsme určovali jarní rostliny. V jídelně jsme pak ve skupinách hráli kvarteto a vyplňovali pracovní listy k úkolu Mokřady a tajemství ztracené vody.

Ve 4.B zatím probíhalo mikroskopování. Děti pozorovaly např. larvu komára, buchanku, řez větvičky, šupiny na křídlech motýla a další. Preparáty vybíral a připravil pan učitel Mgr. František Hrubý. Pomáhala také paní učitelka Mgr. Petra Vágnerová.

V atriu paní učitelka Mgr. Alena Nosková vytvořila tradiční poznávačku z jarních květin a větví stromů a keřů.

Počasí nám opravdu přálo, děti byly nadšené. Myslím, že se akce vydařila, již teď se těšíme na další ročník!

Mgr. Gabriela Honsová

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

03. 05. 2024
Zápis do MŠ Spálené Poříčí a MŠ Hořehledy

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign