Hurá do školy!

Vloženo 16. 08. 2016, autor Mgr. Jiří Šeffl

1. září opět přivítáme naše žáky ve škole! Určitě se do školy těší, stejně jako my na ně! Snažili jsme se o prázdninách vylepšit prostředí a to nejen v základní škole, ale i v mateřských školkách. Naštěstí o letošních prázdninách nebyla žádná vichřice jako v loňském roce (abych to snad ještě nepřivolal!) a nemuseli jsme se věnovat poničeným zahradám, plotům, altánům... V mateřské škole v Hořehledech se malovalo, takže věříme, že se bude dětem i rodičům ve školce líbit.

Menší stavební úpravy se také prováděly v mateřské škole v Poříčí a věříme, že i tady to děti a rodiče ocení.

Během prázdnin také využili stravování ve školní jídelně hudebníci z celého světa, kteří se celý týden zabývali barokní hudbou a vše vyvrcholilo barokní operou La Dafné na nádvoří zámku. Nádvoří bylo zaplněné do posledního místa a účinkující, mezi kterými byla v jedné z hlavních rolí naše bývalá žákyně Barbora Čížková, sklidili veliký aplaus!

V základní škole byla kompletně zrekonstruovaná podlaha v tělocvičně, však je také tělocvična využívaná 20 let a to denně od 7.30 do 21.00 hodin. Věřím, že všichni budou při vstupu do tělocvičny mile překvapeni.

Těšíme se také na naše „prvňáčky“ a uděláme vše pro to, aby se jim ve škole líbilo! Přejeme jim radostný vstup do školy, samé jedničky a pochvaly!

O prázdninách jsme si všichni užili bohatě sluníčka a určitě máme všichni spoustu nových zážitků, o které se rádi podělíme s ostatními. V Poříčí a v okolí bylo mnoho kulturních a sportovních akcí, které jsme všichni rádi navštívili a další akce se chystají.

Ať se nám všem nový školní rok vydaří!

Mgr. Jiří Šeffl, ředitel ZŠ a MŠ Spálené Poříčí