„Studené vaření“

Vloženo 20. 06. 2017, autor Žáci 3.A s paní učitelkou Mgr. Danou Bočanovou

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 jsme ve 3.A vařili takové dobroty, jako jsou chlebíčky, chuťovky, pomazánky a saláty. Byli jsme rozděleni do dvojic, každý z nás přinesl potřebné suroviny a dohromady jsme vytvořili 10 různých jídel.

Dokonce i Jára, který ten den nešel do školy, poslal po svém bratrovi česnek do pomazánky – a že byl poctivý! Ani paní učitelka však nezahálela. O přestávce vyběhla dokoupit suroviny, které nám došly nebo je někdo zapomněl přinést – a my mohli pokračovat v kuchtění.

Byli jsme ale šikovní nejen na vaření – během úklidu se nám povedlo ucpat umyvadlo ve třídě. Díky našemu šikovnému panu školníkovi, který vše dal rychle do pořádku, jsme však dlouho nezoufali, nádobí umyli a mohli se dát do ochutnávání – krabí, česnekové, sýrové či bylinkové pomazánky; šopského, rajčatového, okurkového a mrkvového salátu nebo jednohubek a chlebíčků. Vše bylo výborné! Chválil nás i pan ředitel s paní zástupkyní, paní Věra Krátká a další učitelé, kteří naše dílo ochutnali. Měli jsme z našeho úspěchu velkou radost.

Všichni jsme se nacpali, až se nám ani v poledne nechtělo jít na oběd.

Žáci 3. A s paní učitelkou Mgr. Danou Bočanovou