Aktuality 2023/2024

Vánoční Masterchef v 8.A

Vloženo 04. 01. 2024, autor Eliška Fialová 8.A, zhlédnuto 4669x

Jak je již tradicí naší školy, poslední den před vánoci pořádáme besídku. My jsme se rozhodli pojmout celý den jako štědrovečerní večeři. A to i s kaprem, řízky a salátem.

Proto jsme si chtěli celý den užít bez stresu, chvatu a hádek. Letos to bohužel nebylo tak veselé jako vždy a to kvůli incidentu, který se stal ve čtvrtek na pražské fakultě.

Když jsme ráno přišli do třídy, každý umístil své dárky pod společný stromeček. Jelikož jsme museli být brzy hotoví, hned po tradičním zpívání na schodech, jsme se pustili do práce. Dělali jsme dva druhy salátů. Kluci ho dělali s panem učitelem a holky s paní asistentkou. Jeden krájel okurku, druhý připravoval brambory, třetí všechno míchal dohromady. Když jsme dodělali oba saláty, každý si obalil svoji porci masa a čtyři vybraní kuchaři mu jí osmažili. Mezitím nás navštívili dva minulí deváťáci a pan učitel Škala, který nás loni se svojí třídou inspiroval ke kuchařskému umění. Sotva jsme měli všechno hotové, usedli jsme ke slavnostně vyzdobené tabuli, vytvořené z našich lavic. Štědrovečerní večeře (oběd) mohl začít. Následovalo společné rozdělování dárků. Pak nás čekal úklid třídy a odstrojení stromečku. Celý den jsme si náramně užili a věříme, že na něj budeme s láskou vzpomínat.

Zapsala Eliška Fialová 8.A