Aktuality 2023/2024

Únik ze třídy

Vloženo 08. 07. 2024, autor Mgr. František Hrubý, zhlédnuto 49x

V rámci třídnických hodin na konci školního roku, mimo úklidu třídy, kontroly učebnic a rozdávání nových učebnic, žáci zažili i něco netradičního, byli totiž doslova zamčeni ve třídě. Žáci 7.B si totiž zahráli únikovku s názvem „Vědci, vynálezci a objevitelé“ a jejich úkolem bylo nalézt klíč a ze třídy se dostat pryč (samozřejmě na toaletu v průběhu hry mohli).

Sedmáci byli rozděleni do čtyř skupin, řešili různorodé úkoly a snažili se dostat od třídního učitele všechny části hesla (čísla), aby je mohli vybarvit v dokreslovacím QR kódu. Pokud vše zvládli správně, po naskenování kódu se objevila informace o uložení klíče od dveří.

Ze čtyř družstev, za dvě hodiny čistého času, našly klíč od dveří třídy tři z nich. Jednotlivé skupiny obdržely certifikát a obrovskou pochvalu, jak se s úkoly, které nebyly úplně lehké, popraly. Děti si vyzkoušely spolupráci v různorodých skupinách, řízení skupiny a zejména zjistili, jak důležité je porozumět textu zadání jednotlivých úloh.

Mgr. František Hrubý – třídní učitel 7.B